Oblačno Humidity: 58%
21°C

Branilke naslova visoko zmagale v Ljubljani

S tekmo na Ptuju in visoko zmago Olimpije (0:16) se je v soboto začel 9. krog v 1. ženski nogometni ligi Triglav Zdravje. Z osmimi goli se je za zmago Olimpije izkazala Ana Milović. Danes je Nona Pomurje Beltinci z 8:1 v gosteh premagal Ljubljano, Radomlje Medex pa z 2:0 Cerklje. Tekma Primorje Gaia Naturelle - Krim je bila preložena.

Branilke naslova Pomurke so prepričljivo dobile derbi kroga. Prvi gol na tekmi je v deveti minuti dosegla Lara Klopčič. V 17. minuti je z 11-metrovke na 2:0 povišala Kaja Korošec. Do konca polčasa so Pomurke še okrepile svoje vodstvo zahvaljujoč Kaji Horvat in Anji Eferl.

Prva je dosegla en gol, druga pa dva za vodstvo Pomurk 5:0 po prvih 45 minutah. V nadaljevanju so varovanke trenerja Amirja Karića dosegle še tri gole, domačinke pa častnega v 88. minuti - med strelke se je vpisala Katja Turk. Pomurke so nepremagane že 16 tekem zaporedoma.

Radomlje Medex so na gostovanju v Cerkljah vknjižile peto zmago, zadeli sta kapetanka Katarina Gadnik in Gala Dasovič Ravnik.

Na lestvici strelk s po 26 zadetki vodita Ana Milović (Olimpija Ljubljana) in Anja Eferl (Nona Pomurje Beltinci), tretja je Špela Kolbl (Nona Pomurje Beltinci) z 18.