13°C / 19°C
15°C / 17°C
10°C / 22°C

Chelsea in Lyon zabeležila zmagi v četrtfinalu elitne lige prvakinj

Na prvih dveh četrtfinalnih obračunih elitne lige prvakinj je Ajax gostil Chelsea, osemkratni zmagovalec tega tekmovanja Lyon pa je v Lizboni odigral srečanje proti Benfici, ki je prvič v svoji zgodovini napredovala do četrtfinala. Danes sta na sporedu še dva obračuna, saj se bosta prvo pomerili ekipi Hacken in PSG, nato pa še Brann in Barcelona.

Ajax – Chelsea 0:3 (igralka tekme: Sjoeke Nusken)
V Amsterdamu sta se na Johan Cruyff Areni pred 36000 gledalci pomerila Ajax in londonski Chelsea. Prve so na srečanju zapretile nogometašice Ajaxa, a Romee Leuchter ni imela sreče, saj je z nizkim strelom zadela le vratnico. Chelsea je v 19. minuti prišel do vodstva, Lauren James je pobrala odbito žogo branilk Ajaxa in jo uspešno poslala v mrežo. Gol je bil prvotno razveljavljen, a je po ogledu VAR posnetka glavna sodnica dosodila zadetek. Guro Reiten je v 39. minuti podvojila vodstvo, a je po novem ogledu VAR posnetka bilo ugotovljeno, da je Sjoeke Nusken bila v prepovedanem položaju. Reitenova je nato v 44. minuti tekme podala do Nuskenove, ta pa je iz petih metrov bila dovolj natančna za povišanje vodstva. Končnih 0:3 za Chelsea pa je v 83. minuti tekme postavila Sjoeke Nusken, ki je z dobrim udarcem z glavo zadela že svoj drugi zadetek na srečanju.

Benfica – Lyon 1:2 (igralka tekme: Delphine Cascarino)
Na Estadio do SL Benfica sta se pomerila Benfica in Lyon. Domačini so prvič v svoji zgodovini prišli do četrtfinala, že v 7. minuti pa bi lahko prišli do vodstva, ko je Andrea Falcon z dobrim strelom z roba kazenskega prostora zadela le vratnico. Lyon, ki v tej sezoni še ni izgubil nobene tekme, je nato začel svojo prepoznavno napadalno igro. Eugenie Le Sommer je imela dve dobri priložnosti za zadetek, a so te ostale neizkoriščene. Pred koncem polčasa pa je bila Benfica tista, ki je povedla. 23-letna Anderia Faria je na sredini igrišča ukradla žogo branilkam Lyona, in sama krenila proti vratom. Nato pa je z lepim strelom premagala vratarko, ter svoji ekipi prinesla vodstvo pred odmorom. V 63. minuti so Francozinje z golom Delphine Cascarine izid izenačili, končnih 1:2 pa 79. minuti tekme pa je po natančni podaji Lindsey Horanove postavila nemška reprezentantka Sara Dabritz, ki je zabila svoj peti gol na zadnjič štirih srečanjih. Nogometašice Lyona so imele v sodnikovem podaljšku odlično priložnost za tretji zadetek, a je strel Horanove obranila vratarka Benfice.