Oblačno Humidity: 61%
20°C

Dekliška mladinska reprezentanca se po porazu proti Grčiji seli v Ligo B

Dekliška slovenska mladinska reprezentanca je izgubila tudi tretjo tekmo v Ligi A. Po porazu proti močni Španiji in Danski, je na zadnji kvalifikacijski tekmi doma z 0:2 izgubila tudi proti Grčiji. Španija je osvojila prvo mesto skupine A1 in bo igrala na evropskem prvenstvu v Litvi, Grčija in Danska pa sta si zagotovili obstanek v Ligi A.

Mladinke so na zadnji tekmi kvalifikacijskega turnirja proti Grčiji nujno rabile zmago za obstanek v najmočnejši Ligi A.

Srečanje proti Grčiji so Slovenke začele napadalno in podjetno, a so kljub temu v 13. minuti tekme prejele zadetek. Po napaki v obrambi so do žoge prišle Grkinje in prodirale po desnem boku, nato pa je po predložku z desne strani z glavo zadela Antonia Briana. V 17. minuti so Grkinje s prostega strela imele priložnost da prednost podvojijo, a je dobro intervenirala vezistka Lea Dolinar. Slovenke so v 22. minuti imele dobro priložnost za izenačenje, ko je Ula Omerzu poslala dober predložek proti Noelli Vilčnik, ki pa ni dobro zadela žoge.

Selektorica Tina Kelenberger je v drugem polčasu hotela zmago in v igro poslala Jono Javorič, Viktorio Bittendorfer in Nežo Hrga. Do konca srečanja so si Slovenke ustvarile nekaj polpriložnosti, novi zadetek pa so dosegle Grkinje. V 76. minuti je za končnih 0:2 poskrbela Stergiouli, ki je za gol rabila le tri minute po njenem vstopu v igro.

Tina Kelenberger je po tekmi bila razočarana in povedala naslednje: „Z današnjo tekmo ne moremo biti zadovoljni, smo razočarani. Pred tekmo nismo dobile žreba pri izbiri strani oz. žoge, zato so nasprotnice igrale s pomočjo vetra. Tudi zato je bilo težje podajati žogo, po zraku pa sploh ne v prvem polčasu. Priigrale so si priložnost in jo tudi izkoristile. Nam se je ponovilo že videno saj stojimo predaleč od nasprotnika. Žal. Nismo dovolj agresivni, imamo težave.“