Oblačno Humidity: 61%
20°C

Filipinke priredile veliko presenečenje na SP

Filipinske nogometašice, ki prvič nastopajo na svetovnem prvenstvu, so priredile veliko presenečenje. V Wellingtonu so pred 32.357 gledalci z 1:0 premagale sogostiteljice Novozelandke, ki so tekmo končale v solzah. Zmagale so tudi Kolumbijke, ki so v Sydneyju z 2:0 premagale Južno Korejo, tekma med Švico in Norveško pa se je končala brez zadetkov.

Novozelandke so na domačem mundialu doživele prvi poraz, potem ko so jih presenetljivo ugnale Filipinke. Edini gol na težki tekmi je dosegla Sarina Bolden v 24. minuti. Njen strel z glavo je bil tudi prvi strel Filipinov na gol v zgodovini SP.

Novozelandke so sicer prevladovale na igrišču, a jim ni uspelo zadeti gola. Obe ekipi sta tekmo končali v solzah, Filipinke so jokale od sreče, domačinke pa od žalosti.

"Ne morem verjeti, kaj nam je uspelo," je objokana dejala filipinska vezistka Sara Eggesvik.

V isti skupini so Švicarke remizirale z nekdanjimi svetovnimi prvakinjami Norvežankami, za napredovanje pa jim zadostuje že remi na zadnji tekmi skupine proti gostiteljici Novi Zelandiji.

Norvežanke so sicer tik pred začetkom tekme doživele šok, ko se je poškodovala prva zvezdnica Ada Hegerberg, najboljša nogometašica leta 2018. Med ogrevanjem si je poškodovala dimeljsko mišico in je morala tekmo spremljati s klopi.

Zdaj jih čaka težka naloga v boju za napredovanje, saj so na prvi tekmi skupine A izgubile proti Novozelandkam.

Zmagale so tudi Kolumbijke, za katere sta zadeli Catalina Usme z bele točke v 30. minuti in Linda Caicedo v 39. minuti. Osemnajstletna Caicedo je pred tremi leti uspešno premagala raka, zdaj pa se je na SP vpisala med strelke.