13°C / 19°C
15°C / 17°C
10°C / 22°C

Francozinje zadnje četrtfinalistke SP v nogometu

Francozinje so zadnje četrtfinalistke svetovnega prvenstva v nogometu, ki poteka v Avstraliji in na Novi Zelandiji. V avstralskem mestu Adelaide so evropske predstavnice zanesljivo opravile z Maročankami in slavile s 4:0 (3:0).

Polfinalistke zadnjega evropskega prvenstva ničesar niso prepustile naključju. Že v prvih 24 minutah so napolnile mrežo Maročank, ki tako niso ponovile zgodovinskega uspeha moške izbrane vrste s SP v Katarju (četrto mesto).

Za Francozinje so v prvem polčasu po vrsti zadele Kadidiatou Diani (15.), Kenza Dali (20.) in Eugenie Le Sommer (24.). Varovanke Herveja Renarda so nato umirile ritem dvoboja in do konca obračuna zadele "le" še enkrat, ko je bila drugič na tekmi natančna Le Sommer (71.).

Francozinje doslej večjih uspehov, sploh glede na prevlado tamkajšnjih klubov v evropskih tekmovanjih, na mundialih niso zabeležile. Najvišje so posegle v Nemčiji pred 12 leti, ko so bile četrte. Na zadnjih dveh prvenstvih, tudi domačem pred štirimi leti, so izpadle v četrtfinalu.

Tam se bodo tokrat pomerile z domačinkami Avstralkami, ki so v osmini finala izločile Dansko. Dvoboj bo na sporedu v soboto v Brisbanu. Isti dan bosta v Sydneyju igrali še Anglija in Kolumbija. Kolumbijke so bile na današnji prvi tekmi boljše od Jamajke z 1:0 (0:0). Edini zadetek na tekmi je dosegla Catalina Usme v 51. minuti.

Preostala četrtfinalna dvoboja sta Španija - Nizozemska (Wellington) ter Japonska - Švedska (Auckland). Na sporedu bosta v petek.

Polfinalna dvoboja bosta 15. in 16. avgusta v Aucklandu oziroma Sydneyju, finale pa 20. avgusta prav tako v Sydneyju. Tekma za tretje mesto bo dan prej v Brisbanu.