Oblačno Humidity: 60%
20°C

Hermoso ob vrnitvi zabila zmagoviti gol za Španijo

Nogometašica Jennifer Hermoso se je po aferi poljub vrnila v reprezentanco Španije in na tekmi lige narodov v Salernu v 89. minuti zadela edini gol za zmago svetovnih prvakinj nad Italijankami z 1:0 (0:0).

"Težko priborjena zmaga v zadnji minuti je še toliko slajša," je po tekmi povedala Hermoso, ki je manjkala na prvih dveh tekmah tega tekmovanja v septembru. Na zvezi so takrat izpostavili, da so se za ta korak odločili, da bi "jo zavarovali".

Hermoso je nogometašica, ki je širši javnosti znana po dogodkih po zmagi v finalu letošnjega svetovnega prvenstva, ko jo je proti njeni volji na usta poljubil takratni predsednik španske nogometne zveze Luis Rubiales. Afera je bila ena osrednjih športnih tem kar nekaj tednov. Rubiales se je po njej moral posloviti od predsedniškega položaja, še vedno pa v Španiji proti njemu poteka preiskava.

Zdaj se je 33-letna nogometašica vrnila v reprezentanco. Nova selektorica Montse Tome ji je danes dala priložnost v 67. minuti, ko je zamenjala nekdanjo soigralko pri Barceloni Mariono Caldentey, in na koncu se je izkazalo, da je imela ob menjavi srečno roko, saj je prav Hermoso odločila tekmo.

Španke so v tretjem nastopu dosegle tretjo zmago in so na dobri poti, da svojo kakovost potrdijo tudi prihodnje leto na olimpijskih igrah v Parizu.