Oblačno Humidity: 60%
20°C

Lyon, Chelsea, Barcelona in PSG v polfinalu elitne lige prvakinj

Odigrane so bile tudi povratne polfinalna tekme elitne lige prvakinj. Lyon je po zmagi v Lizboni tokrat gostil Benfico, Ajax je po domačem porazu proti Chelseaju napredovanje iskal v Londonu, aktualna prvakinja Barcelona je gostila Brann, Hacken pa je odpotoval v Pariz, kjer se je pomeril proti PSG-ju.

Lyon – Benfica 4:1 (Skupno 6:2)
Osemkratni osvajalec tekmovanja Lyon je na svojem stadionu gostil Benfico, ki jo je na prvem obračunu premagal z 1:2. Domačinke so povedle v 43. minuti, ko je po napaki v obrambi Benfice do žoge prišla Cascarino in z lepim odmerjenim strelom preko vratarke Pauelse povedla svojo ekipo v vodstvo. Nogometašice Benfice so dve minuti kasneje izenačile z golom Yasmine Alidou in odšle na odmor z rezultatom 1:1. Sledila je 51. minuta in odličen strel z razdalje Lyonove Cascarine, ki je zadela že drugič na tekmi. Benfica je iskala izenačenje in začela igrati napadalneje, a je Lyon bil tisti, ki je dosegel še dva zadetka. Diani je v 91. in 96. minuti zadela za končnih 4:1.

Chelsea – Ajax 1:1 (Skupno 4:1)

Londončanke so na prvem obračunu v Amsterdamu premagale Ajax s 3:0, kar je bilo dobro izhodišče za napredovanje v polfinale. Tokrat so uspele zadeti v 33. minuti, ko je Mayra Ramirez na svojem evropskem debiju poslala žogo med nogama vratarki Ajaxa Regini van Eijk. Nogometašice iz Ajaxa so rezultat izenačile v 65. minuti z golom Grantove. Gostje so si kasneje uspele pripraviti še nekaj priložnosti za zadetek, a je rezultat ostal nespremenjen. Ajax je imel priložnost postati prva nizozemska ekipa, ki je napredovala v polfinale lige prvakinj, a ji je Chelsea to preprečil.

FC Barcelona – Brann 3:1 (Skupno 5:2)
Aktualna osvajalka ženske lige prvakov Barcelona je povedla v 24. minuti z golom Alexie Putellas, ki je akcijo svoje ekipe zaključila z lepim strelom v dolgi kot vratarke Branna. Sledila je 56. minuta in novi gol Barcelone. Po gneči pred golom Branna je do žoge prišla Fridolina Rolfo, ki ni imela težkega dela, in z dobrega metra poslala žogo v mrežo. Gostje so uspele vodstvo zmanjšati v 70. minuti tekme, končnih 3:1 pa je v sami končnici tekme postavila Patri Guijarro. Barcelona je tako zabeležila kar 22 domačih zmag na zadnjih 23-ih domačih tekmah v ligi prvakinj in se je uspela med najboljše štiri uvrstiti že šesto zaporedno sezono ter sedaj deli rekord z Lyonom.

Paris Saint-Germain – Hacken 3:0 (Skupno 5:1)

Po porazu na domačem terenu z 2:1 je Hacken za napredovanje nujno potreboval pozitiven rezultat.
Parižanke so povedle v 27. minuti tekme, ko je Tabitha Chawinga močno udarila proti vratom Hackena, in zadela s pomočjo vratnice. V 70. minuti je z velike razdalje vodstvo podvojila Korbin Albert, štiri minute kasneje pa je Marie-Antoinette Katoto z glavo zadela za 3:0. PSG je tako na zadnjih devetih četrtfinalnih obračunih kar sedemkrat uspel napredovati v polfinale elitne lige prvakinj.