Oblačno Humidity: 91%
14°C

Mura Nona po preobratu do zmage proti Radomljam

S tekmami 15. kroga ženske nogometne lige Triglav Zdravje je državno prvenstvo članic vstopilo v zadnjo tretjino. V zgornjem domu lestvice je vodilna Mura Nona po preobratu s 3:1 slavila pri Radomljah, ljubljanski mestni derbi pa je prepričljivo dobila Olimpija. Sara Makovec in Ana Milović sta dosegli po štiri gole.

Radomlje so vnovič potrdile, da postajajo vse bolj konkurenčne vodilni dvojici prvenstva. Danes so varovanke trenerja Aljaža Gornika povedle v 52. minuti. Do 76. minute so se gostje trudile, da bi izid poravnale. Takrat pa je bila za 1:1 uspešna Špela Rozmarič, zmago pa je v 83. in 93. minuti z goloma potrdila Kaja Korošec, ena do dveh igralk, na katero je pred tekmo opozarjal domači strateg.

Olimpija je potrdila primat v Ljubljani na gostovanju pri mestnih tekmicah. Sara Makovec je z dvema goloma precej olajšala delo sebi in soigralkam, ki so na koncu dosegle visoko zmago (8:1). Na 3:0 je pred koncem polčasa povišala Ana Milović. Makovec in Milović, s 47 goli prva strelka lige, sta tekmo končali z vsaka po štirimi goli. Častni gol za gostiteljice pa je v 65. minuti zabila Nika Pintarič.

V Ljubljani sta se pomerila še Krim in Primorje Gaia Naturelle. Povedle so gostje v 31. minuti, ko je za 1:0 zadela Špela Pavlin. Domačinke so poravnale v 53. minuti, gol je prispevala Ana Čop. Za obe strelki je bil to prvi gol v članski ligi, za nameček pa so krimovke prišle do sploh prve točke v sezoni.

Zaradi reprezentančne akcije (dve pripravljalni tekmi) bodo tekme 16. kroga na sporedu 16. aprila. V ligi po izključitvi Ptuja tekmuje sedem ekip.

* Izidi, 15. krog:
Ljubljana - Olimpija Ljubljana 1:8
Strelke: 0:1 Makovec (3.), 0:2 Makovec (6.), 0:3 Milović (44.), 0:4 Milović (52./11 m), 0:5 Makovec (57.), 0:6 Milović (57.), 1:6 Pintarič (65.), 1:7 Makovec (85.), 1:8 Milović (86.).

Radomlje Medex - Mura Nona 1:3 (0:0)
Strelke: 1:0 Vilčnik (52.), 1:1 Rozmarič (76.), 1:2 Korošec (83.), 1:3 Korošec (93.).

Krim - Primorje Gaia Naturelle 1:1 (0:1)
Strelki: 0:1 Pavlin (31.), 1:1 Čop (53.).