10°C
14°C / 20°C
13°C / 21°C

Na zaostalih tekmah do zmage Primorke, delitev točk v Ljubljani

Ta konec tedna sta bili na sporedu zaostali tekmi 17. in 18. kroga ženske nogometne lige Triglav Zdravje. Uvodno srečanje v ligi za prvaka v prestolnici se je v soboto končalo z delitvijo točk med ekipama Ljubljane in Radomelj Medexa, danes pa so nogometašice Primorja Gaie Naturelle premagale Krim.

Radomljanke so na zaostali tekmi 17. kroga lige za prvaka po prvem polčasu vodile 2:0. Uvodni gol je v 18. minuti dosegla Noelle Vilčnik, v 36. minuti pa je vodstvo povišala Maja Madon. Gostje so v 44. minuti ostale brez Tajde Hlebec, ki je dobila drugi rumen karton in je bila primorana zapustiti zelenico.

Vse to so domačinke izkoristile in številčno premoč kronale v 79. in 87. minuti. Najprej je Mirjam Kastelec znižala na 1:2, Tjaša Tibaut pa je v svoji 320. tekmi v SŽNL dosegla še 326. gol za remi v Ljubljani.

V 18. krogu drugega dela lestvice so nogometašice Primorja slavile s 3:0 proti Krimu. Ob koncu prvega polčasa je za domače zadela Metka Markočič, v drugem delu pa sta četrto zmago Primork v sezoni potrdili Marija Capuder in Gaja Bizjak z bele točke. Na lestvici spodnjega dela ima Cerklje na petem mestu 19 točk, Primorje na šestem 14, Krim pa na sedmem eno.

Dve tekmi 18. kroga sta bili na sporedu že preteklo nedeljo. Olimpija je s 6:2 ugnala Ljubljano, Mura Nona pa je le še korak oddaljena od naslova po zmagi proti Radomljam s 3:0.

Do konca sta ostala še dva kroga, Mura Nona pa ima pet točk naskoka pred Olimpijo. V naslednjem krogu bodo Pomurke čez teden dni gostovale pri Ljubljani, Olimpija pa bo dan prej gostila Radomlje. V spodnjem delu lestvice bo naslednjo nedeljo še tekma Krim - Cerklje.

* Izidi, 18. krog:
- nedelja, 7. maj:
Primorje Gaia Naturelle - Krim 3:0 (1:0)
Strelke: 1:0 Markočič (45.), 2:0 Capuder (71.), Bizjak (77./11-m).

- nedelja, 30. april:
Olimpija Ljubljana - ŽNK Ljubljana 6:2 (2:0)
Strelke: 1:0 Bratuša (17.), 2:0 Križaj (22.), 3:0 Makovec (53.), 4:0 Rogan (59.), 5:0 Milović (65.), 5:1 Begić (71.), 6:1 Križaj (74.), 6:2 Turk (85.).

Mura Nona - Radomlje Medex 3:0 (0:0)
Strelke: 1:0 Korošec (61.), 2:0 Kolbl (77.), 3:0 Dolinar (87.).

* zaostala tekma, 17. kroga:
- sobota, 6. maj:
Ljubljana - Radomlje Medex 2:2 (0:2)
Strelke: 0:1 Vilčnik (18.), 0:2 Madon (36.), 1:2 Kastelec (79.), 2:2 Tibaut (87.).