Oblačno Humidity: 61%
20°C

Na ženskem mundialu do zmag Italija, Nemčija in Brazilija

Italijanske nogometašice so na svetovnem prvenstvu v Aucklandu uspešno začele nastope na mundialu in z 1:0 premagale Argentino. Bolj gladko so do zmage prišle Nemke, ki so bile v Melbournu s 6:0 boljše od debitantk na SP, Maročank. Gladko so nastope na SP začele tudi Brazilke, ki so s 4:0 odpravile Panamo.

Junakinja italijanske zmage nad Argentino je bila Cristiana Girelli, ki je vstopila kot menjava v 83. minuti. Napadalka Juventusa je pred 31.000 navijači na stadionu Eden Park odločilni gol dosegla štiri minute pozneje.

Italijanke so sicer zadele še dvakrat, vendar je videosodnik Var zadetka Arianne Caruso in Valentine Giacinti razveljavil zaradi prepovedanega položaja.

V Melbournu pa so Nemke pred 27.256 gledalci "povozile" Maročanke in dosegle za zdaj največjo zmago na tem SP. Kapetanka Alexandra Popp, ki igra na svojem četrtem SP, je zadela dvakrat (11., 39. minuta). Po enkrat pa so se med strelke vpisale Klara Bühl, Hanane Ait El Haj, Yasmin Mrabet in Lea Schüller.

Do zmage so prišle tudi Brazilke, ki so že do polčasa zadele dvakrat, na koncu pa so nogometašice Paname premagale s 4:0 ter prevzele vodstvo na lestvici skupine F.

Med varovankami trenerke Pie Sundhage je najbolj blestela komaj 19-letna Ary Borges, ki je dosegla hat-trick (19., 39. in 70. minuta). Preostali zadetek je 48. minuti dosegla Bia Zaneratto.

Ob velikem navdušenju 13.142 navijačev je šestkratna najboljša igralka na svetu Marta na igrišče vstopila šele v 75. minuti. Sedemintridesetletnici, že šestič nastopa na SP, sicer ni uspelo zadeti.