Oblačno Humidity: 59%
21°C
13°C / 14°C

Nogometašice Lyona do gola prednosti proti PSG

Nogometašice Lyona so v povsem francoskem obračunu v polfinalu lige prvakinj na prvi tekmi s 3:2 premagale Paris Saint-Germain. Tako na povratno tekmo odhajajo z majhno prednostjo, medtem ko si je že v petek pred rekordnim številom gledalcev Barcelona zagotovila visoko prednost proti Wolfsburgu (5:1).

Nogometašice Lyona, rekorderke s sedmimi naslovi v tem tekmovanju so se v 6. minuti znašle v zaostanku, ko je zadela Marie-Antoinette Katoto. V 23. minuti je izenačila Wendie Renard iz enajstmetrovke, Catarina Macario pa je nato z zadetkoma v 34. in 51. minuti Lyonu priigrala dva gola prednosti. Končni izid je v 58. minuti postavila Paulina Dudek po uspešno izvedeni najstrožji kazni.

Že v petek so branilke naslova iz katalonske prestolnice visoko ugnale Wolfsburg. Že v prvem polčasu so napolnile mrežo nemške ekipe, zabile štiri gole in nato mirno krmarile do zmage s 5:1.

Je pa na tekmi znova padel rekord po številu gledalcev na tekmi lige prvakinj in ženski nogometni tekmi nasploh. Pred tremi tedni se je na Camp Nouu na derbiju Barcelona - Real Madrid v četrtfinalu zbralo 91.553 ljudi, v petek pa je bilo na stadionu še 95 navijačev več.

Povratna obračuna bosta v soboto, 30. aprila, finale pa 21. maja v Torinu.