13°C / 19°C
15°C / 17°C
10°C / 22°C

Norvežanke s 6:0 nadigrale Filipinke na SP, Nova Zelandija izpadla

Na svetovnem prvenstvu za nogometašice so v predtekmovalni skupini A odigrali vse tekme. V 3. krogu je Norveška brez težav s 6:0 odpravila Filipine, Švica in sogostiteljica SP Nova Zelandija sta remizirali z 0:0. V nadaljevanje sta se tako uvrsitli Švica in Norvežka, izpadli pa Nova Zelandija in Filipini.

Za Norveško je Sophie Roman Haug zadela v 6. in 17. minuti, za 3:0 pa v 31. Caroline Graham Hansen. V 48. minuti je avtogol zadela Alicia Barker, iz enajstih metrov je Guro Reiten v 53. minuti povišala na 5:0. Sophie Roman Haug je za svoj tretji gol na tekmi v šesti minuti sodniškega dodatka postavila končni izid.

S tem je Norveška, ki je zbrala prav tako kot Nova Zelandija štiri točke, napredovala zaradi boljše razlike v zadetkih. Filipinke so namreč na prejšnji tekmi presenetile Novo Zelandijo z 1:0 in izgubile z 1:2 svoj prvi dvoboj s Švico. Z 1:0 je uvodoma Nova Zelandija ugnala Norveško, ta se je s Švico razšla brez golov. Slednji je tako tudi drugi remi z 0:0 zadostoval za prvo mesto v skupini.

Južna Koreja je v Adelaide pred le 13.000 gledalci v drugem krogu skupina H presenetljivo klonila v dvoboju proti Maroku. V šesti minuti prvega polčasa je zadela Ibtisam Jraidi, kar je bil sploh prvi gol te afriške ekipe na SP. Izid tekme, na kateri je obrambna igralka zmagovalk Nouhaila Benzina kot prva igralka v zgodovini SP nosila naglavno ruto hidžab, se potem ni več spremenil.

V drugi tekmi te skupine se bosta ob 11.30 pomerili še Nemčija, ki je na prvi tekmi s 6:0 dotokla Maroko, in Kolumbija.