Oblačno Humidity: 63%
20°C

Olimpija in Mura Nona nadaljujeta mrtvi tek

Igralke v 1. slovenski ženski nogometni ligi so odigrale tekme 3. kroga. Najboljši ekipi v ligi, Mura Nona in ljubljanska Olimpija, sta dosegli identični zmagi z 10:0. Prekmurke so ugnale Primorje, Olimpija pa Gažon. Tako Olimpija kot Mura Nona imata stoodstotni izkupiček.

Mura Nona je Ajdovkam že v prvem polčasu nasula pol ducata zadetkov, na koncu pa je bila razlika dvoštevilčna. Neli Hofman, Jana Malahova in Josilene De Jesus Matos so dosegle po dva zadetka.

Enako visoko zmago so dosegle igralke Olimpije proti Gažonu (polčas 9:0), pri čemer je Ana Milović, ena najboljših strelk zadnjih let v slovenski ligi, prispevala pet zadetkov, Sara Makovec pa je dodala dva. Milović z 12 goli po treh krogih vodi med strelkami v ligi, druga je Špela Kolbl iz Mure, na zadnji tekmi je dosegla en gol, s šestimi.

Do zmage v tem krogu je prišla tudi Ljubljana, ki je v gosteh s 3:0 odpravila Cerklje, pri čemer je Tjaša Tibaut zadela dvakrat. Radomlje Medex in Drava Ptuj sta se razšla z 0:0.