12°C / 17°C
15°C / 19°C

Olimpiji obračun kroga ženske lige, Mura Nona še naprej stoodstotna

V nedeljo se je končal 14. krog ženske nogometne lige Triglav Zdravje.

Derbi zgornjega doma je pripadel Olimpiji, ki je z 2:0 odpravila Radomlje Medex, Mura Nona je bila boljša od Primorja Gaie Naturelle s 13:0, Ljubljana pa je v gosteh s 5:0 ugnala Cerklje.

V derbiju kroga je Olimpija v drugem polčasu strla Radomlje, ko je v 47. minuti zadela Manja Rogan, v 57. pa Ana Milović, tudi prva strelka lige s 43 goli.

Vodilna ekipa lige Mura Nona pa je v Bratoncih zanesljivo odpravila ajdovsko zasedbo. Po tri gole so dosegle Špela Kolbl, Anja Eferl, z 38 zadetki druga strelka lige, in Brazilka Josilene De Jesus Matos, dvakrat je zadela Margita Vasović, med strelke ekipe trenerja Amirja Kariča pa se je vpisala tudi Neli Hofman, en gol pa so si gostje zabile same.

Ljubljana pa je na svoji prvi tekmi spomladanskega dela gostovala v Velesovem, od koder so se varovanke trenerke Urške Žganec vrnile s prepričljivo zmago. Za vodstvo je v poskrbela Lucija Grad, ki je na svoji 310. tekmi v ligi dosegla 154. gol. Na 2:0 je povišala Pamela Begić, ki je zadela še enkrat v drugem polčasu, sicer pa sta se med strelke vpisali še Nika Koprivnikar in debitantka v ljubljanskem dresu Katjuša Kern.

Mura Nona ima na vrhu stoodstotnih 42 točk, sledi Olimpija s 34, to pa sta tudi glavna favorita prvenstva. Ljubljana na tretjem in Radomlje na četrtem imata 27 oziroma 25 točk.

* Izidi, 14. krog:
Cerklje - Ljubljana 0:5 (0:2)
Strelke: 0:1 Grad (6.), 0:2 Begić (43.), 0:3 Koprivnikar (49.), 0:4 Kern (75.), 0:5 Begić (86.).

Olimpija Ljubljana - Radomlje Medex 2:0 (0:0)
Strelki: 1:0 Rogan (47.), 2:0 Milović (57.).

Mura Nona - Primorje Gaia Naturelle 13:0 (9:0)
Strelke: 1:0 Eferl (5.), 2:0 Capuder (7./avtogol), 3:0 Vasović (14.), 4:0 Kolbl (21.), 5:0 Eferl (29.), 6:0 De Jesus Matos (30.), 7:0 De Jesus Matos (34.), 8:0 Eferl (38.), 9:0 Kolbl (44.), 10:0 Vasović (50.), 11:0 Kolbl (53.), 12:0 De Jesus Matos (56.), 13:0 Hofman (70.).