11°C / 19°C
12°C / 17°C
15°C / 19°C

Pričakovani, a težko prigarani zmagi Nizozemk in Švedinj

Reprezentanci Nizozemske in Švedske sta v drugem krogu skupinskega dela evropskega prvenstva v nogometu za ženske upravičili vlogo favoritinj in zabeležili pomembni, a težko prigarani zmagi v skupini C. Branilke naslova so s 3:2 ugnale Portugalsko, Švedinje pa so ugnale Švico z 2:1.

S tem se obema ekipama nasmiha uvrstitev v izločilne boje, saj imata na vrhu lestvice skupine C po štiri točke. Švica in Portugalska imata po točko. V zadnjem krogu bosta v nedeljo na sporedu tekmi Nizozemska - Švica in Švedska - Portugalska.

Na večernem obračunu Nizozemk in Portugalk so prve že v prvi polovici prvega polčasa zadele dvakrat. V sedmi minuti je bila natančna Damaris Egurrola, v 16. pa je prednost povišala Stephanie van der Gragt. Z bele pike je v 38. minuti izenačila Carole Costa, takoj na začetku drugega dela pa so Portugalke izenačile po zadetku Diane Silva.

Nizozemke, ki so dvoboj odigrale brez z novim koronavirusom okužene Vivianne Miedema, so v 62. minuti so sijajnem zadetku Danielle van de Donk znova povedle in osvojile tri točke.

Švedinje so na prvi tekmi premagale Švicarke z 2:1. Golov v prvem polčasu ni bilo, v 53. minuti pa je za vodstvo Skandinavk zadela Fridolina Rolfo. Vsega dve minuti kasneje je Ramona Bachmann, za zmago Švedinj pa je v 79. minuti zadela 19-letna Hanna Bennison.

V četrtek bodo tekmi drugega kroga odigrale še reprezentance v skupini D. Italija in Islandija se bosta pomerili ob 18. uri, Francija in Belgija pa si bosta nasproti stali ob 21.00.