Oblačno Humidity: 63%
20°C

Španke prepričljivo kot prve v četrtfinale SP

Ženska nogometna reprezentanca Španije se je kot prva uvrstila v četrtfinale svetovnega prvenstva, ki ga gostita Avstralija in Nova Zelandija. Danes so Španke v osmini finala v Aucklandu premagale Švico s 5:1 (4:1). Ob 10. uri bo na sporedu še tekma Japonska - Norveška.

Španke, ki so predtekmovanje končale na drugem mestu v skupini in z visokim porazom proti Japonski (0:4), so danes pokazale povsem drugačen pristop. Pritisnile so že od začetka in tudi hitro povedle, ko je Aitana Bonmati že v peti minuti iz gneče pred golom premagala švicarsko vratarko Gaelle Thalmann.

Sledil je manjši šok za Španke, saj je Laia Codina v 11. minuti po nesporazumu z vratarko Cato Coll žogo z nespretno in premočno podajo nazaj poslala v lastno mrežo. A so se tudi hitro pobrale, Alba Redondo pa je z glavo zadela za drugo vodstvo v 17. minuti.

Švicarke - predtekmovanje so končale na prvem mestu skupine A, a so dosegle le dva gola - so bile povsem podrejene in v prvem polčasu sploh niso prišle do strela na gol. Španke pa so premoč le še potrdile, najprej je Bonmati s spretnim preigravanjem v kazenskem prostoru v 36. minuti dosegla svoj drugi gol na tekmi. Ob koncu prvega polčasa pa se je z drugim zadetkom, tokrat v pravo mrežo, za napako odkupila še Codina.

Španke so v drugem polčasu nekoliko spustile ritem, a tudi brez težav branile visoko prednost. Švicarke so celo prišle do strela na gol (končno razmerje je bilo sicer kar 25-2 za Španijo), a so tudi v tem delu morale po žogo v mrežo. Za zadnji španski gol in potrditev prepričljive predstave z 59-odstotno posestjo je namreč po napaki v švicarski obrambi in izgubljeni žogi poskrbela Jennifer Hermoso v 70. minuti.

Pri Španiji je prva zvezdnica Alexia Putellas, ki še ni povsem nared po poškodbi, vstopila v igro šele v 77. minuti.

Prireditelji SP so med tekmo sporočili, da si je dvoboj na stadionu Eden Park v Aucklandu ogledalo 43.217 navijačev, kar je nov novozelandski rekord na ženskih nogometnih tekmah.

Španke bodo v četrtfinalu igrale z boljšimi iz dvoboja med Nizozemsko in Južno Afriko, ki bo na sporedu v nedeljo zjutraj v Sydneyju.