Oblačno Humidity: 60%
21°C
13°C / 14°C

Švedinje in Nizozemke z visokima zmagama v četrtfinale EP

Nogometašice švedske in nizozemske reprezentance so v tretjem krogu skupine C dosegle visoki zmagi ter se zanesljivo uvrstile v četrtfinale evropskega prvenstva v Angliji. Švedinje so v bližini Manchestra brez težav s 5:0 odpravile Portugalke, Nizozemke pa so bile v Sheffieldu s 4:1 boljše od Švicark.

Švedinje so v tekmo bolje krenile in so napadale od samega začetka. Uvodno premoč so izkoristile v 21. minuti, ko so povedle prek Filippe Angeldal. Petindvajsetletna nogometašica Manchester Cityja je v 45. minuti povišala prednost rumeno-modrih.

Še pred odmorom so Švedinje odpravile vse dvome o zmagovalcu. V sedem minut dolgem podaljšku zaradi poškodbe Portugalke Joane Marchao je avtogol dosegla Carole Costa in Švedska je na odmor odšla z visoko prednostjo treh zadetkov.

Tudi v drugem polčasu se Švedinje niso zaustavljale. V 54. minuti je enajstmetrovko izkoristila Kosovare Asllani. Piko na i je v sodnikovem podaljšku postavila igralka Arsenala Stina Blackstenius.

Tudi Nizozemke so na koncu slavile visoko zmago, a po prvem polčasu ni delovalo tako. Izenačen prvi del, ki ni ponudil nič preveč zanimivega, se je končal brez zadetkov.

Se pa je zato drugi polčas začel precej bolj eksplozivno in se v tem stilu tudi nadaljeval. Le nekaj minut po začetku drugega dela so po avtogolu Ana-Marie Crnogorčević do vodstva prišle Nizozemke. Toda Švicarke so štiri minute zatem prišle do izenačenja, ko je zadela Geraldine Reuteler.

Nizozemke so bile v drugem polčasu boljše, a so tudi Švicarke imele svoje priložnosti za vodstvo. Po kar nekaj zapravljenih priložnostih, so Nizozemke le prišle do vodstva. V 84. minuti je zadetek dosegla igralka Ajaxa Romee Leuchter. Ob koncu rednega dela je prednost Nizozemk povečala njena klubska soigralka Victoria Pelova, ko je bil gol po dolgem posredovanju VAR-a le priznan. V sodnikovem podaljšku je Leuchter zadela še drugič in tako postavila končni rezultat.

Nizozemske nogometašice bodo v četrtfinalu igrale proti Franciji, ki je po dveh zmagah že zmagovalka skupine D, medtem ko morajo Švedinje na tekmice počakati do jutri, saj bodo igrale proti drugouvrščeni ekipi te skupine. Preostala četrtfinalna para sta še Anglija - Španija in Nemčija - Avstrija.