Oblačno Humidity: 60%
20°C

Ženski derbi med Olimpijo in Muro brez zmagovalk

V derbiju 15. kroga slovenske ženske nogometne lige sta se Olimpija in Mura Nona razšli brez zmagovalk - 1:1 (0:0). Mura je na tej tekmi prvič v sezoni ostala brez zmage, prednost treh točk pred Olimpijo pa je ostala nespremenjena.

V prvem delu sta ekipi poskušali predvsem s streli z razdalje, a se izid ni spremenil. Še najlepšo priložnost je imela Noelle Vilčnik, ki je v gneči po prostem strelu poskušala ugnati domačo vratarko, odbito žogo pa je nato v vratnico poslala še Zala Vindišar.

V 57. minuti je za Olimpijo zadela Sara Makovec, a le tri minute kasneje je po podaji s kota z glavo izid poravnala Evelina Kos. Lea Dolinar je bila v nadaljevanju nevarna z razdalje, a je Muro rešila prečka.

Tretja ostaja tokrat prosta Ljubljana, tri točke pa so ji bližje Radomlje, ki so z 2:1 ugnale Primorje. Za domače sta zadeli Katarina Gadnik in Špela Gerbec, Metka Markočič je v 61. minuti vrnila upanje Ajdovkam, a te preobrata niso zmogle.

To so izkoristile Cerklje. Gorenjke so z 2:0 ugnale Krim in se povzpele na peto mesto pred Primorje. V drugem delu sta zadeli Laura Slemc in Varja Špiler.

V derbiju z dna razpredelnice pa je ptujska Drava s 3:1 premagala Gažon. Ptujčanke so s zmago prehitele tudi Krim. Dva gola je za zmagovalke dosegla Ines Kranjc.