Nekaj oblačnosti Humidity: 63%
20°C

Dobovec s peto zmago ostaja na vrhu

Po koncu petkovega 6. kroga v 1. slovenski futsal ligi je še naprej na vrhu lestvice Dobovec, ki je s 3:1 v gosteh premagal Mlinše. S tem so varovanci Kujtima Morine zabeležili peto zmago v sezoni. Z dvema točkama manj na lestvici sledi Siliko Vrhnika, ki je s 5:3 premagala Oplast Kobarid.

Na preostalih tekmah je Meteorplast Šic bar s 5:2 premagal ekipo FC Bronx, Dobrepolje pa je po zmagi z 2:0 odneslo tri točke iz Sevnice. Na lestvici strelcev sta skupaj na vrhu Kristjan Čujec in Denis Kneževič.

Za Dobovec je bil obračun proti Mlinšam zadnji pred začetkom glavnega dela lige prvakov. Na Malto prihodnji teden zasedba trenerja Kujtima Morine odhaja z zmago proti Mlinšam. V 1. minuti je goste v vodstvo popeljal Teo Turk, ki je v 10. minuti povišal na 2:0. Gostitelji so znižali na 1:2, ko je na svoji 20. tekmi v 1. SFL svoj drugi gol dosegel Gal Klopčič. Že v isti minuti pa je Dobovec povišal vodstvo, gol je za končnih 3:1 zabil kapetan Rok Mordej.

Na Vrhniki so gledalci videli osem zadetkov. Že v prvi minuti je zabil Rok Bešter. Marko Mohorič je v osmi izenačil, Uroš Đurić pa je v 12. minuti poskrbel za vodstvo gostov. Jure Suban je v 25. minuti povišal na 3:1, dve minuti za tem pa je svoj prvi prvoligaški gol zabil Rok Urbančič. Delo Siliku je olajšal Nik Klinc z golom za 4:2. Ob koncu je upanje gostom vlil Anže Širok v 39. minuti za 3:4, v naslednji pa je Jure Suban postavil končni izid 5:3.

Tudi na tekmi Meteorplast Šic Bar - Bronx je padlo osem golov. Po dveh zaporednih porazih je ekipa trenerja Roberta Grdovića s 5:2 premagala Bronx.

Derbi začelja je bil v Sevnici, kjer je gostovala ekipa Dobrepolja in zmagala z 2:0. V trdi in izenačeni tekmi je odločitev o zmagovalcu padla v zadnjih desetih minutah.

* Izidi, 1. SFL, 6. krog:
- petek, 21. oktober:
ŠD Mlinše - FK Dobovec 1:3 (1:3)
0:1 Turk (1.), 0:2 Turk (10.), 2:1 Klopčič (14.), 1:3 Mordej (14.)

KMN Sevnica - FK Dobrepolje 0:2 (0:0)
0:1 Škulj (31.), 0:2 Sodič (34.)

Siliko Vrhnika - KMN Oplast Kobarid 5:3 (2:1)
0:1 Bešter (1.), 1:1 Mohorič (8.), 2:1 Đurič (12.), 3:1 Suban (25.), 3:2 Urbančič (27.), 4:2 Klinc (32.), 4:3 Širok (39.), 5:3 Suban (40.)

KMN Meteorplast Šic bar - KMN Bronx Škofije 5:2 (2:0)
1:0 Kneževič (3.), 2:0 Knežević (19./10 m), 3:0 Šnofl (23.), 3:1 Jakovljević (26.), 4:1 Ruis (35.), 5:1 Lovrenčič (36.), 5:2 Ruis (37. - avtogol)