Nekaj oblačnosti Humidity: 64%
19°C

Po 5. krogu 1. SFL na vrhu ostaja Dobovec

Po končanem 5. krogu v 1. slovenski futsal ligi na vrhu lestvice ostaja Dobovec, ki je bil tokrat s 4:1 boljši od Bronxa. Siliko iz Vrhnike je doma premagal Meteorplast Šic bar s 5:1 in se zavihtel na drugo mesto DP. Na tretje mesto je skočil Oplast Kobarid, ki je bil s 3:0 boljši od Sevnice. Dobrepolje in Mlinše pa sta si razdelila točki (1:1).

Zasedba glavnega trenerja Kujtima Morine je vpisala četrto zmago v prvenstvu in je še neporažena s 13 točkami na vrhu 1. SFL. Dobovčani so povedli v osmi minuti, Kristjan Čujec je prvi matiral Alena Mordeja. Nato je bil dvakrat natančen Valter Matošević. Aleksander Stanić je v 32. minuti znižal izid, a je štiri minute kasneje končnih 4:1 postavil Klemen Duščak.

V obračunu zdesetkanih in oslabljenih v Kobaridu je Oplast premagal Sevnico. Delo so si domačini olajšali že na začetku tekme. Najprej je v tretji minuti za vodstvo zadel David Lah, minuto zatem pa je Rok Bešter zabil za 2:0. Do zadnje minute se rezultat ni spremenil, v 40. minuti pa je končni izid dvoboja postavil izkušeni Anže Širok.

Tekma meseca je pripadla Siliku, ki je povedel v 12. minuti. Meril je Žan Janež, pred golom pa je žogi smer spremenil Jure Suban za vodstvo domačinov. Siliko si je v izredno dinamični tekmi v 16. minuti po hitrem protinapadu priboril kot, po katerem je prednost podvojil Marko Mohorič. Ob začetku drugega polčasa so domačini še enkrat izigrali obrambo Meteorplasta, na drugi vratnici pa je povsem sam ostal Alan Muratagić, ki je povišal na 3:0. Tilen Rajter je v 32. minuti znižal zaostanek gostov, a je Siliko ob koncu tekme v treh minutah še dvakrat zadel in visoko slavil s 5:1.

Ekipi Dobrepolje in Mlinše pa sta si v derbiju začelja razdelila točki po remiju z 1:1. V uteho obema je lahko, da sta za sabo pustila Sevnico, ki na zadnjem mestu ostaja pri eni točki, medtem ko imata Dobrepolje in Mlinše po dve. Gostje iz Zasavja so povedli v drugi minuti, ko je bil uspešen Vid Kos. Gostitelji pa so izid poravnali v 29. minuti, ko je zadetek dosegel Gal Škulj.