13°C / 19°C
15°C / 17°C
10°C / 22°C

Barcelona, Chelsea in Lyon že napredovali iz skupinskega dela lige prvakinj

Na prvih obračunih 5. kola elitne lige prvakinj so bile na delu ekipe iz skupine C in iz skupine D. V skupini C je Roma doma gostila Bayern München, Ajax pa je odpotoval v Pariz, kjer se je pomeril z Paris Saint-Germainom. Häcken je na svojem stadionu pričakal Paris FC, Real Madrid pa je odpotoval v London in se pomeril proti Chelseaju.

Roma - Bayern 2:2
Roma je doma gostila Bayern München. Gledalci so prvi gol na tekmi videli v 33. minuti, ko je Valentina Giacinti s prefinjenim strelom premagala vratarko Mario Grohs. Rezultat je ostal nespremenjen do 87. minute, ko je Lea Schüller s strelom z glavo poskrbela za izenačenje Bayerna. V dramatični končnici je za novo vodstvo Rome poskrbela Manuela Giugliano, a je Lea Schüller znova zadela in poskrbela za delitev točk. Najbolj obetavna mlada nogometašica na stari celini Slovenka Zara Kramžar je bila na klopi Rome in ni dobila priložnosti za dokazovanje.

Paris Saint-Germain - Ajax 3:1
Paris Saint-Germain se je z napadalno igro na Parku princev povzpel na vrh skupine C. V prvem polčasu je svoje nogometno znanje pokazala Marie-Antoinette Katoto, saj je že v 6. minuti s škarjicami svojo ekipo povedla v vodstvo, nato pa v 25. minuti dodala še en zadetek. Romee Leuchter je uspela zmanjšati vodstvo Parižank na 2:1, za končnih 3:1 pa je poskrbela Onema Grace Geyoro. Ajax je v drugem polčasu izvajal pritisk na nasprotno ekipo, a si ni uspel priigrati veliko priložnosti za zadetek.

Häcken - Paris FC 0:0
Paris FC je v skupini D gostoval pri Häckenu. Vratarka Pariza Chiamaka Nnadozie je že v 21. minuti bila na veliki preizkušnji, ko je Rosa Kafaji imela enajstmetrovko. NNadozie jo je obranila, nato pa je Häcken še imel eno priložnost preko Monike Jusu Bah, ki je zadela vratnico. V nadaljevanju je Jennifer Falk obranila dva strela kapetanki Pariza, pred samim koncem tekme pa sta za Parižanke še imele priložnosti Clara Mateo in rezervistka Louise Fleury, a sta merili mimo vrat. Vratarke so se izkazale z odličnimi obrambami in nasprotnicam preprečile zadetke, tako da se je tekma končala z 0:0. Kaja Korošec je za Paris FC odigrala 32 minut, na spletni strani Flashscore pa je dobila oceno 6.6.

Chelsea - Real Madrid 2:1
Zadnje sredino srečanje pa sta odigrala Chelsea in Real Madrid. Srečanje so boljše odprle Londončanke, saj so že v 6. minuti imele odlično priložnost za vodstvo, a je vratarka Reala Mylene Chavas strel obranila. Prvi gol na tekmi so gledalci videli v 62. minuti, ko je iz enajstmetrovke zadela Guro Reiten. Vendar to vodstvo ni dolgo trajalo, saj je rezervistka Athenea del Castillo sedem minut kasneje izenačila. Madridčanke so že v naslednjem napadu postavile končni rezultat, ko je Mylene Chavas poslala žogo v lastno mrežo.

Danes bodo na sporedu še srečanja v skupinah A in B. Lara Prašnikar bo z Eintrachtom ob 21.00 na gostovanju v Barceloni iskala 3 točke, Mateja Zver pa se bo ob enaki uri s svojo ekipo St. Pölten doma pomerila proti Lyonu.