Oblačno Humidity: 63%
20°C

Znane so vse ekipe izločilnega dela ženske lige prvakinj

Za nami je tudi 6. kolo skupinskega dela lige prvakinj. Zdaj so znane vse ekipe, ki se bodo borile za osvojitev najelitnejšega klubskega nogometnega tekmovanja. Zmagovalke svojih skupin so Barcelona, Lyon, Paris Saint-Germain in Chelsea. Kot drugouvrščene ekipe pa so se v izločilni del uvrstile Benfica, Brann, Ajax in Häcken.

Skupina A
Vodilni ekipi skupine A, Benfica in Barcelona, sta v Lizboni prikazali odlično srečanje s kar osmimi zadetki. Barcelonina Lucy Bronze je v 96. minuti tekme dosegla zadetek za 4:4, s čimer je obdržala niz neporaženosti Barce v tej sezoni. Velja omeniti, da so Španke pred obračunom z Benfico v tej sezoni zmagale na vseh 22-ih tekmah, ki so jih odigrale.

Eintracht Frankfurt je na domačem terenu s kar 5:0 premagal švedski Rosengard. Domačinke so v drugem polčasu dosegle kar štiri zadetke in prišle do druge zmage v skupinskem delu. Lara Prašnikar je za Eintracht odigrala 79 minut in pokazala dobro igro z velikim številom točnih podaj, imela je tudi tri strele na gol, a je na koncu je ostala brez zadetka.

Skupina B
Lyon je doma gostil Slavio Praho. Na prvem obračunu teh dveh tekmecev v Pragi je Lyon zmagal s kar 9:0, tokrat pa so Francozinje imele težjo nalogo. Vratarka Slavie Prahe Olivie Lukašova je z odlično predstavo uspela svoji ekipi preprečiti poraz, saj se je srečanje končalo z rezultatom 2:2. Lyon je na tekmi zabeležil kar 34 strelov, Slavia Praha pa le 2.

Brann bo v izločilni del tekmovanja vstopil po dveh zaporednih zmagah, kar jih nedvomno navdaja z samozavestjo. Tokrat so proti St. Pöltnu, kjer nastopa tudi Slovenka Mateja Zver, uspele narediti popolni preobrat, ko je v 91. minuti za 2:1 zadela Amalie Eikeland. Mateja Zver je ob porazu svoje ekipe odigrala vseh 90 minut in uspela prikazati nekaj lepih preigravanj in podaj.

Skupina C
Bayern je Münchnu gostil Paris Saint-Germain. Nemke so povedle v 36. minuti z golom Giulie Gwinn, nato pa so v 73. minuti po napaki v obrambni vrsti dobile zadetek za izenačenje. Bayern je za napredovanje nujno potreboval zmago, in že dve minuti kasneje po izenačenju jim je uspelo priti do novega zadetka z glavo. V 88. minuti pa je z nesrečnim avtogolom Georgie Stanway PSG prišel do izenačenja, končni rezultat pa je bil 2:2.

Roma je gostovala v Amsterdamu, kjer jo je pričakal Ajax. Roma je po predložku in strelom z glavo v 32. minuti povedla preko Elise Bartoli. Rimljanke so v prvem polčasu bile nevarnejše, a so v 45. minuti naredile napako in dovolile Tiny Hoekstri, da doseže zadetek za izenačenje. V 84. minuti srečanja pa je Zara Kramžar z nesrečnim avtogolom postavila končnih 2:1 v korist Ajaxa. Mlada Zara Kramžar je za Romo odigrala 18 minut.

Skupina D
Real Madrid je doma pričakal švedskega prvoligaša Häcken. Obe ekipi sta v prvem polčasu imeli nekaj 100-odstotnih priložnosti, a je rezultat ostal nespremenjen. Spremenil pa se je v 63. minuti, ko je po lepem predložku z glavo zadela Rosa Kafaji. Häcken je v izločilni del tekmovanja napredoval prvič po letu 2012/13, ko so še nastopali pod imenom Goteborg FC.

Paris FC, kjer nastopa Slovenka Kaja Korošec, je doma pričakal londonski Chelsea. Parižanke so za napredovanje nujno potrebovale zmago ter zmago Real Madrida na drugem srečanju skupine. Čeprav so Parižanke prikazale dobro napadalno igro, kjer so kar 14-krat zapretile na nasprotni gol, niso dosegle zadetkov. Na drugi strani pa je Chelsea le po šestih strelih dosegel kar štiri zadetke, dva v prvem polčasu in dva v drugem. Tekma se je končala z zmago Chelseaja s kar 0:4. Kaja Korošec je ob porazu svoje ekipe odigrala 23 minut.