13°C / 19°C
15°C / 17°C
10°C / 22°C

Dobra popotnica slovenskih mladink pred kvalifikacijami za EP

Slovenska dekliška mladinska reprezentanca se je v okviru pripravljalnih srečanj dvakrat pomerila proti vrstnicam iz Hrvaške. To je bil tudi finalni test obeh ekip pred aprilskimi kvalifikacijami za evropsko prvenstvo, ki bo letos v Litvi.

Prvo tekmo v Kopru so boljše začele Hrvatice, saj so že v 8. minuti po lepi globinski žogi povedle preko Petre Mikulice. Že dve minuti kasneje pa je izenačila Noelle Vilčnik, ki je po borbenosti Maše Osojnik prišla do žoge in jo poslala v daljši kot gola hrvaške vratarke. V 21. minuti pa je za novo vodstvo Hrvaške poskrbela Paula Petković, in z lepim golom premagala slovensko vratarko. Končnih 2:2 pa je v 50. minuti postavila Živa Rakovec, ki je po strelu svoje soigralke odbito žogo poslala v mrežo.

Drugo srečanje v Dekanih se je začelo na podoben način kot v Kopru, saj so tudi tokrat gostje povedle prve. V 21. minuti je z enajstmetrovke zadela Valentina Dubravica, in premagala domačo vratarko. V 30. minuti se je nato poškodovala Jona Javorič, katero je zamenjala Ula Omerzu, in nato v 45. minuti s natančnim strelom po tleh zadela za izenačenje. V drugem polčasu pa so Slovenke dodale še dva zadetka. Razigrana Ula Omerzu je prodirala po levem boku in uspešno prišla do kazenskega prostora Hrvaške, ter nato lepo podala do Maše Osojnik, ta pa z neposredne bližine zadela za vodstvo.
Hrvatice so se nato postavile bolj ofenzivno, kar so Slovenke takoj izkoristile. Razigrana Maša Osojnik je s samostojnim prodorom in preigravanjem hrvaške vratarke dosegla svoj drugi zadetek na tekmi in postavila končnih 3:1 v korist Slovenk.

Reprezentanci bosta aprila igrali v Ligi A, kjer so bosta borili za preboj na evropsko prvenstvo. Slovenke bodo uvrstitev iskale v skupini A1, kjer bo nastopala tudi Španija, Grčija in Danska. Ta turnir bo med 3.4 in 9.4. odigran v Sloveniji. Hrvaška na drugi strani pa bo letošnji del kvalifikacij odigrala v skupini A2, kjer se bo za uvrstitev na EP borila z Avstrijo, Islandijo in Republiko Irsko.