Oblačno Humidity: 61%
20°C

V finalu prve izdaje ženske lige narodov Španija in Francija

Španke in Francozinje se bodo v finalu prve izdaje nogometne lige narodov pomerile za naslov. V polfinalu so francoske reprezentantke z 2:1 ugnale Nemčijo, Španke pa so bile s 3:0 boljše od Nizozemske. Finale v Sevilli in tekma za tretje mesto v Heerenveenu bosta v sredo.

Na zaključnem turnirju prve izdaje lige narodov so igrale vse zmagovalke svojih skupin v ligi A.

Francozinje so v Lyonu v finale napredovale po golih Kadidiatou Diani in Sakine Karchaoui ob koncu prvega polčasa. Končni izid je v 82. minuti z bele točke postavila Giulia Gwinn. Svetovne prvakinje Španke pa so si zmago proti Nizozemkam v Sevilli zagotovile po golih Jenni Hermoso in Aitane Bonmati v prvem in One Batlle v drugem polčasu.

Španke so si ob Franciji, ki bo gostiteljica, zagotovile olimpijsko vozovnico za Pariz. Tekma za tretje mesto med Nemčijo in Nizozemsko pa bo dala še druge potnice na olimpijske igre. Za zdaj so si nastop v Parizu zagotovile tudi ZDA, Brazilija, Kolumbija, Kanada in Nova Zelandija.

V prvi izdaji lige narodov so Slovenke v skupini B4 zasedle tretje mesto. V skupini s Češko, BiH in Belorusijo so zbrale šest točk za eno zmago, tri remije in dva poraza. To je bil najslabši izkupiček med tretjeuvrščenimi zasedbami B-ranga lige narodov, zaradi česar so varovanke Saše Kolmana izpadle v najnižji rang tekmovanja.