Oblačno Humidity: 58%
20°C

Kaja Korošec s svojo ekipo Paris FC do prve zmage v letošnji ligi prvakinj

Odigrano je bilo 3. kolo elitne lige prvakinj, kjer nastopajo tudi štiri Slovenke. Lara Prašnikar s svojim Eintrachtom izgubila proti Benfici, Mateja Zver remizirala s Slavio Praho, Kaji Korošec uspelo premagati Real Madrid, mlada Zara Kramžar pa še čaka na svoje prve minute v letošnji ligi prvakinj.

V skupini A, kjer nastopa tudi Lara Prašnikar, je Rosengard gostil lansko osvajalko ligo prvakinj Barcelono, Benfica pa je pričakala Eintracht iz Frankfurta.

Barcelona je upravičila vlogo favorita in s kar 0:6 odpihnila Rosengard. Na drugi tekmi skupine pa je Lara Prašnikar s svojim Eintrachtom pripotovala v Benfico, in na koncu ostala praznih rok, saj je za minimalno zmago Benfice v 71. minuti tekme poskrbela napadalka Yasmine Alidou. Lara Prašnikar je odigrala vseh 90. minut in imela tudi zelo dobro priložnost za zadetek, a je po njenem strelu žoga šla preko vrat. Barcelona je zdaj na samem vrhu lestvice z 9 točkami, Benfica na drugem mestu jih ima 6, Eintracht je z zmago in dvema porazoma na 3. mestu s 3 točkami, Rosengard pa še ni uspel osvojiti točk.

Skupino B sestavljajo Lyon, Brann, St. Pölten-Spratzern in Slavia Praha.

St. Pölten-Spratzern, kjer nastopa slovenska reprezentantka Mateja Zver, je gostil Slavio Praho. Ekipi sta se razšli z rezultatom 0:0, slovenska reprezentantka pa je igrala do 84. minute. Lyon je proti ekipi Brann bil superiornejši nasprotnik in uspel zmagati z rezultatom 3:1. Lyon je tako po treh odigranih kolih s stoodstotnim izkupičkom na prvem mestu, sledi mu Brann s šestimi točkami, St. Pölten-Spratzern in Slavia Praha pa imata po eno točko, slednji so na zadnjem mestu zaradi slabše gol razlike.

V močni skupini C se za napredovanje borijo Bayern Munich, Roma, Ajax in Paris Saint-Germain.

Paris Saint-Germainu je uspelo proti Romi priti do prvih točk in prve zmage v letošnji ligi prvakinj. Zara Kramžar je bila na klopi Rome, a ji trener Alessandro Spugna ni dal priložnosti za dokazovanje. Na drugem srečanju skupine C je Bayern gostil Ajax. Po hitrem vodstvu Bayerna v 2. minuti, so uspeli gostje izenačiti v 38. minuti, strelka pa je bila Chasity Grant. Bayern ima na vrhu lestvice 5 točk, Roma in Ajax na drugem in tretjem mestu jih imata po 4, Paris Saint-Germain pa je na zadnjem mestu z tremi.

V skupini D je Kaja Korošec s svojo ekipo Paris FC iskala svojo prvo zmago v tej sezoni lige prvakinj proti Real Madridu, Chelsea pa je gostil švedski BK Häcken.

Paris FC je srečanje začel odlično, saj je po 6. minutah igre vodil že z 2:0. Madridčankam je uspelo znižati vodstvo v 53. minuti, a to ni bilo dovolj, da bi izvlekle pozitivni rezultat. Kaja Korošec je odigrala 57. minut, v 30. minuti je imela tudi priložnost za zadetek, a je vratarka Reala strel obranila. Chelsea in BK Häcken sta na srečanju s kar 28 streli razšla z rezultatom 0:0. BK Häcken je trenutno na prvem mestu z 7 točkami, Chelsea drugi z 5, Paris FC je z zmago nad Realom sedaj tretji, Madridčanke pa so padle na zadnje mesto, in imajo le eno osvojeno točko.