Oblačno Humidity: 58%
20°C

Kaja Korošec do nove zmage proti Real Madridu

Na prvih obračunih 4. kroga elitne lige prvakinj so bile na delu ekipe iz skupine C in iz skupine D. Ajax je doma gostil Bayern, Paris Saint-Germain pa je odpotoval v Rim, kjer ga je čakal obračun z Romo. Kaja Korošec je s svojo ekipo Paris FC gostovala pri Real Madridu, BK Häcken pa je doma pričakal londonski Chelsea.

Ajax je na domačem terenu gostil Bayern Munich. Edini gol na srečanju je v 44. minuti dosegla Romée Leucher, ko je Nadine Noordam z lepo podajo zaposlila domačo napadalko, ta pa je nato z natančnim strelom premagala vratarko Mario-Luiso Grohs. Nogometašice Ajaxa so tudi v drugem polčasu igrale dobro in uspele obdržati minimalno vodstvo, ter dve tekmi pred koncem skupinskega dela prevzeti prvo mesto, Romée Leucher je pa dosegla že svoj osmi gol v letošnjem tekmovanju, če prištejemo še kvalifikacije.

Paris Saint-Germain je bil tisti, ki je na tekmi proti Romi prvi povedel. Grace Geyoro je podala do Tabithe Chawinge, ki je nato iz neposredne bližine poslala žogo v mrežo. Chawinga je v 67. minuti še dodala asistenco, ko je po lepem preigravanju žogo podala do Marie-Antoniette Katoto, ta pa je priložnost pretvorila v novi zadetek. Nogometašice Paris Saint-Germaina pa so svoj tretji zadetek dosegle po zelo lepo akciji, katero je z levico zaključila Korbin Albert. Za končnih 1:3 je v 88. minuti iz prostega strela poskrbela kapetanka Rome Manuela Giugliano. Najbolj obetavna mlada nogometašica na stari celini Zara Kramžar, pa spet ni bila vključena v ekipo Rome.

Paris FC je v skupini D gostoval pri Real Madridu. Parižanke so jih že prejšnji teden uspele premagati, s tokratno zmago pa bi se zelo približale vodilnemu dvojcu na vrhu skupine. To jim je tudi uspelo, 11 minut pred koncem srečanja je z enajstmetrovke edini zadetek na srečanju dosegla Gaetane Thiney, Paris FC pa sedaj zaostaja le točko za drugouvrščeno ekipo skupine D, BK Häckenom. Kaja Korošec je za Parižanke odigrala 62. minut in prikazala odlični nogomet, še posebej v obrambnih akcijah na sredini igrišča.

Chelsea je v Häckenu srečanje začel odlično, že v 14. minuti je Sam Kerr prišla do svojega petega zadetka v skupinskem delu lige prvakinj. Domačini so 12. minut kasneje izenačili z golom Lariseyeve, ko je z glavo uspela premagati vratarko Chelseaja. Takoj na začetku drugega polčasa je Anvegard zatresla okvir vrat Chelseaja, kar je očitno bilo dovolj, da prebudi nogometašice iz Londona. Zvezda večera Erin Cuthbert je nato z dvema goloma postavila končnih 1:3 in postavila Chelsea na prvo mesto lestvice.