Oblačno Humidity: 60%
20°C

Mateja Zver zaradi strelskega napada v Pragi ni odigrala tekme, Lara Prašnikar do točke proti Benfici

V 4. krogu ženske lige prvakinj je v skupini A bila na delu tudi Lara Prašnikar, ki je s svojim Eintrachtom iz Frankfurta doma pričakala Benfico, nogometašice Rosengarda pa so se odpravile na neugodno gostovanje v Barcelono. V skupini B pa bila odigrana le tekma med Brannom in Lyonom, saj je zaradi strelskega napada v središču Prage bila prestavljena tekma med St. Poltnom in Slavio Praho.

Lara Prašnikar je s svojim Eintrachtom gostila Benfico. V prejšnjem krogu je Benfica zmagala z minimalno razliko 1:0, tokrat pa so nogometašice iz Frankfurta nujno potrebovale zmago. Geraldine Reuteler je v 28. minuti z natančnim strelom zaključila lepo akcijo nogometašic Eintrachta, in povedla svojo ekipo v zasluženo vodstvo. V 71. minuti pa je sledilo izenačenje Benfice, Nycole Raysla ni imela težkega dela za doseganje zadetka, saj je dobila uporabno podajo z leve strani, ki jo je morala samo preusmeriti proti golu. Frankfurt je v sodnikovem podaljšku še imel enajstmetrovko, katero je zapravila Laura Ferigang. Lara Prašnikar je odigrala vseh 90 minut, kjer je zabeležila tudi dva strela na vrata Benfice in uspelo ustvariti tri priložnosti za zadetek.

Na drugi tekmi skupine A sta igrali Barcelona in Rosengard. Po visoki zmagi Barcelone v prejšnjem krogu je bilo pričakovati, da bo Barcelona zmagala tudi tokrat. Nogometašice Barcelone so v prvem polčasu vodile že z 2:0, ko sta Keira Walsh in Caroline Graham Hansen dosegle zadetek po dveh asistencah Aitane Bonmati. V drugem polčasu pa nadaljevanje strelskega pohoda, Salma Paralluelo je z dvema zadetkoma v 54. in 60. minuti vodstvo povečala na 4:0. Barcelona je do konca srečanja dosegla še kar tri zadetke in zmagala z visokih 7:0, na tekmi pa je zabeležila kar 42 strelov, kar kaže na to, kako dominantna je ta ekipa Barcelone.

Barcelona ima zdaj 12 točk, z gol razliko +20. Benfica je na drugem mestu s 7 točkami, sledita Eintracht Frankfurt s 4 in Rosengard, ki še ni osvojil točk.

V skupini B je bilo odigrano le srečanje med ekipama Lyon in Brann, saj je zaradi tragičnega strelskega napada bila prestavljena tekma med Slavio Praho in St. Poltnom. Kluba sta se po posvetovanju dogovorila, da se tekma prestavi na 18. januar ob 18.45.

Lyon je v tekmo vstopil po kar neverjetnih 23 zaporednih zmagah v vseh tekmovanjih, kar veliko pove o tem, kako močna ekipa je. Po 13 minutah so nogometašice Lyona vodile že z 2:0, gola sta pa dosegli Amel Mjari in Ada Hegerberg, ki je iz enajstmetrovke zadela za svoj 62. evropski zadetek.
Nogometašice Lyona so mislile, da imajo vse pod nadzorom, a je Justine Kielland z zadetkom izven kazenskega prostora spravila Brann nazaj v igro. Lyndsey Horan je z rdečim kartonom dala upanje Brannu, da poskusi iz te tekme iztržiti pozitivni rezultat. To jim je tudi uspelo, Signe Gaupset je v dramatični končnici po podaji iz kota prišla do žoge, in zatresla mrežo Lyona.

V skupini B ima zdaj Lyon po štirih tekmah 10 točk, Brann je drugi s 7, St. Polten in Slavia Praha pa imata po eno točko s tekmo manj.