Oblačno Humidity: 60%
20°C

Mura Nona in Olimpija nadaljujeta prevlado v domačem prvenstvu

Po pričakovanih sta novi visoki zmagi v 13. krogu ženskega nogometnega prvenstva dosegli Mura Nona, ki je z 8:0 slavila na gostovanju pri Krimu, in drugouvrščena Olimpija, ki je bila s 7:2 boljša od Primorja Gaie Naturelle. Cerklje so z 2:1 odpravile zadnjeuvrščeni Gažon.

Varovanke trenerja Bojana Jančarja še naprej ostajajo pri popolnem izkupičku v ligi. Tokrat so nogometašice Mure None na Krimu vse odločile že v prvem delu, ki so ga dobile kar s 7:0. Med 31. in 42. minuto so zadele kar štirikrat, med strelke se je vpisalo kar osem različnih nogometašic.

Mura Nona se je na zadnji lestvici Evropske nogometne zveze povzpela na 50. mesto, kar je najvišje v zgodovini kluba.

Olimpija je odpravila Primorje s 7:2. Gostje so imele ugoden izid (1:1) vse do 36. minute, nato sta zadeli Maja Dimitrijević in Zala Lucija Balažic. V drugem delu so Ljubljančanke zadele štirikrat, kar trikrat je bila uspešna Sara Makovec.

Že dopoldan so Cerklje premagale zadnjeuvrščeni Gažon z 2:1 in se na lestvici dvignile na sredino. Na tekmi je dišalo celo po presenečenju, saj je Tjaša Gregorič v 13. minuti poskrbela za vodstvo Gažona in šele v 43. minuti je poravnala Gloria Alić. Gorenjkam je minimalno zmago zagotovila Marcela Kos v 73. minuti.

Ob 19. uri se je začela še tekma med četrtouvrščeno zasedbo Radomlje Medex in tretjo Ljubljano. Edini zadetek na tekmi so dosegle domačinke, potem ko je bila v 73. minuti z diagonalnim strelom z desne strani v kazenskem prostoru natančna Jona Javorič.

Na lestvici ima Mura Nona popoln izplen 36 točk po 12 odigranih tekmah, Olimpija jih ima 30j. Tretja je ostala Ljubljana s 24, Radomlje (tekma manj) pa so se ji po šesti zmagi v sezoni približale na štiri točke zaostanka.