Oblačno Humidity: 61%
20°C

Na zaostali tekmi zmaga Olimpije in hat-trick Ane Milović

Nogometašice ljubljanske Olimpije so na zaostali tekmi 9. kroga 1. slovenske ženske nogometne lige premagale Radomlje Medex s 5:0.

V nedeljo bo na sporedu še zadnji krog pred zimskim premorom.

Na zaostali tekmi 9. kroga je pričakovano do zmage prišla Olimpija. Ana Milović je s "hat-trickom" še povečala prednost na vrhu lestvice strelk. Zdaj je pri 27 golih, 18 jih je na drugem mestu dosegla njena soigralka Sara Makovec.

Makovec je bila na današnji tekmi natančna v 73. minuti. Milović je dosegla oba gola v prvem polčasu (18., 36.), s tretjim zadetkom v 75. minuti je postavila končni izid. Vmes je na 3:0 povišala Urška Bratuša.

Na lestvici je Olimpija druga, po 11 krogih je zbrala 27 točk. Na vrhu je s popolnim izkupičkom 33 točk Mura Nona, tretje pa so igralke Ljubljane (24 točk). Radomljanke so ostale na četrtem mestu in imajo 17 točk.

V nedeljo bo na sporedu še zadnje dejanje pred zimskim premorom. Pari 13. kroga so Cerklje - Gažon, Olimpija Ljubljana - Primorje Gaia Naturelle, Krim - Mura Nona ter Radomlje Medex - Ljubljana.